Bize Ulaşın

0 506 499 64 59

Kısıklı Mh. Alemdağ Cad. No:24 Üsküdar/İstanbul

Prefabrik Ev Temeli Nasıl Atılır?

Bize Ulaşın
Prefabrik Ev Modelleri ya da Prefabrik Ev Fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • 0 506 499 64 59
  • [email protected]
  • Kısıklı Mh. Alemdağ Cad. No:24 Üsküdar/İstanbul
Prefabrik Ev Temeli Nasıl Atılır?

Prefabrik Ev Temeli Nasıl Atılır?

Prefabrik evler, son yıllarda popülerlik kazanan, hızlı, ekonomik ve çevre dostu bir konut seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Peki, prefabrik evlerin temeli nasıl atılır? Bu sorunun cevabı, prefabrik evin yapılacağı arazinin özelliklerine, prefabrik evin büyüklüğüne ve tasarımına göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak prefabrik ev temelleri, betonarme temel, şase temel ve vidalı kazık temel olmak üzere üç ana kategoriye ayrılabilir.

Betonarme Temel
Betonarme temel, prefabrik evlerin en yaygın kullanılan temel türüdür. Betonarme temel, arazinin zemin etüdü yapılarak uygun bir zemin bulunduktan sonra, kazı işlemi ile başlar. Kazı işlemi sonrasında, zemine uygun bir şekilde beton dökülerek ve demir donatılar yerleştirilerek temel oluşturulur. Betonarme temelin avantajları arasında, sağlamlık, dayanıklılık ve deprem güvenliği sayılabilir. Betonarme temelin dezavantajları ise, maliyetin yüksek olması, yapım süresinin uzun olması ve çevreye zarar vermesidir.

Şase Temel
Şase temel, prefabrik evlerin daha az kullanılan bir temel türüdür. Şase temel, prefabrik evin altına yerleştirilen metal bir çerçeve ile oluşturulur. Şase temelin avantajları arasında, maliyetin düşük olması, yapım süresinin kısa olması ve çevreye zarar vermemesi sayılabilir. Şase temelin dezavantajları ise, sağlamlığın ve dayanıklılığın düşük olması ve deprem güvenliği konusunda risk taşımasıdır.

Vidalı Kazık Temel
Vidalı kazık temel, prefabrik evlerin yeni gelişen bir temel türüdür. Vidalı kazık temel, arazinin zemin etüdü yapılmadan önce, zemine vidalanarak yerleştirilen metal kazıklar ile oluşturulur. Vidalı kazık temelin avantajları arasında, maliyetin düşük olması, yapım süresinin kısa olması, çevreye zarar vermemesi ve deprem güvenliği sağlaması sayılabilir. Vidalı kazık temelin dezavantajları ise, yeni bir teknoloji olması nedeniyle deneyim eksikliği ve standartların belirsizliği olarak gösterilebilir.

Prefabrik ev sahibi olmak isteyenler için, prefabrik evin temeli nasıl atılır sorusunun cevabını bu şekilde özetleyebiliriz. Prefabrik evin yapılacağı arazinin özellikleri ve prefabrik evin istenen özellikleri göz önünde bulundurularak en uygun temel türü seçilebilir. Prefabrik evler hakkında daha fazla bilgi almak için Master Prefabrik firmasının web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Şile Prefabrik Ev Modelleri

Şile'de prefabrik ev hizmetimiz ile müşterilerimize kaliteli, dayanıklı ve uygun fiyatlı evler sunuyoruz. Prefabrik evlerimiz, çelik konstrüksiyondan üretilmektedir ve modüler olarak kurulabilmektedir. Şile'de prefabrik ev sahibi olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detay ...

Ağva Prefabrik Ev Modelleri

Ağva'da prefabrik ev yaptırmak, doğa ile iç içe bir yaşam sürmek isteyenler için ideal bir seçenektir. Biz, Ağva'da prefabrik ev hizmeti sunan bir firmayız. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun prefabrik evler tasarlıyor ve üretiyoruz.

Detay ...